TPSB225K035R2000
TPSB225K035R2000 TPSB225K035R2000 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPSB225K035R2000
TPSB225K035R2000 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPSB225K035R2000 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPS
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3528 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated35V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance2 Ohm
Height-Seated-Max0.083" (2.10mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay