50N06L-TN3-R
50N06L-TN3-R 50N06L-TN3-R - Brand New UTC IC Chips
Get Quote
Buy Now
50N06L-TN3-R
50N06L-TN3-R - Brand New UTC IC Chips
Manufacturer Part No: 50N06L-TN3-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerUTC
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The UTC 50N06is three-terminal silicon device with current conduction capability of about 50A, fast switching speed. Low on-state resistance, breakdown voltage rating of 60V, and max threshold voltages of 4 volt. It is mainly suitable electronic ballast, and low power switching mode power appliances.
FEATURES
  • RDS(ON)= 23mΩ@VGS= 10 V
  • Ultra low gate charge ( typical 30 nC )
  • Low reverse transfer capacitance ( CRSS= typical 80 pF )
  • Fast switching capability
  • 100% avalanche energy specified
  • Improved dv/dt capability
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay