TAP336M025SCS
TAP336M025SCS TAP336M025SCS - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TAP336M025SCS
TAP336M025SCS - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TAP336M025SCS In Stock
TypeConformal Coated
PackagingBulk Alternate Packaging
Package-CaseRadial
Capacitance33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.098" (2.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance1.2 Ohm
Height-Seated-Max0.453" (11.50mm)
99.8% positivoFeedback da eBay