C1812C474M5UACTU
C1812C474M5UACTU C1812C474M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812C474M5UACTU
C1812C474M5UACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812C474M5UACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
CategoriesCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusActive
Capacitance0.47?F
Tolerance±20%
Voltage-Rated50V
Temperature-CoefficientZ5U
Operating-Temperature10°C ~ 85°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Package-Case1812 (4532 Metric)
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated-Max-
Thickness-Max0.043" (1.10mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay