KIA78D15
KIA78D15 KIA78D15 - Brand New KIA IC Chips
Get Quote
Buy Now
KIA78D15
KIA78D15 - Brand New KIA IC Chips
Manufacturer Part No: KIA78D15 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerKIA
Product CategoryIC Chips
**The KIA78DXXF Series are fixed positive output low drop out type, 3-pin
voltage regulators with positive outout. These regulators are used to provide a stabilized output voltage from a fluctuating DC input voltage. These are 12 fixed output voltage, as follows ; 2.5V, 3.0V, 3.3V, 3.5V, 3.7V, 5V, 6V, 8V, 9V, 10V, 12V, and 15V.**
The maximum current capacity is 1A for each of the above voltage.
FEATURES
Compatible with the KIA78DXXF Series.
Richly diverse Lineup.
Low minimum I/O voltage differential.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay