HK160868NJ-T
HK160868NJ-T HK160868NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK160868NJ-T
HK160868NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK160868NJ-T In Stock
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency68nH
DC resistance (DCR)850 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency700MHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.85 Ohms
Self-Resonant-Frequency700 MHz
Core-Material-
Q-Minimum12
FEATURES
• Designed to address surface mount inductor needs for applications above 100MHz.
• Multilayer block structure ensures outstanding reliability, high productivity and product quality.
APPLICATIONS
• Portable telephones, PHS and pagers
• Miscellaneous high-frequency circuits
• EMI countermeasure in high-frequency circuits.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay