GMS97C2051-D24
GMS97C2051-D24 GMS97C2051-D24 - Brand New HY IC Chips
Get Quote
Buy Now
GMS97C2051-D24
GMS97C2051-D24 - Brand New HY IC Chips
Manufacturer Part No: GMS97C2051-D24 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHY
Product CategoryIC Chips
Description
Features
■ Compatible with MCS-51TM Products
■ 2 Kbytes of programmable EPROM
■ 4.25V to 5.5V Operating Range (GMS97C2051)
2.70V to 3.6V Operating Range (GMS97L2051)
■ Version for 12MHz / 24 MHz Operating frequency (GMS97C2051)
Only 12MHz Operatig frequency (GMS97L2051)
■ Two-Level Program Memory Lock with encryption array
■ 128 bytes SRAM
■ 15 Programmable I/O Lines
■ Two 16-Bit Timer/Counters
■ Programmable serial USART
■ Five Interrupt Sources
■ Direct LED Drive Outputs
■ On-Chip Analog Comparator
■ Low Power Idle and Power Down Modes
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay