ECS-8FMX-050-TR
ECS-8FMX-050-TR ECS-8FMX-050-TR - Brand New ECS International Oscillators
Get Quote
Buy Now
ECS-8FMX-050-TR
ECS-8FMX-050-TR - Brand New ECS International Oscillators
Manufacturer Part No: ECS-8FMX-050-TR In Stock
Product CategoryOscillators
SeriesECS-8FX
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.185" (4.70mm)
Length14 mm
Width8.65 mm
Package-Case14 mm x 8.65 mm x 4.7 mm
Frequency5MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply5V
OutputCMOS, TTL
Load-Capacitance50 pF
Supply Current23mA
Ratings-
Frequency-Stability±200ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage5 V
CSM-8Q SMD CRYSTAL
The CSM-8Q is a compact SMD Crystal with a 7.0 x 5.0 mm footprint. AEC-Q200 Qualified
• Compact and Low Profile
• 7.0 x 5.0 mm Footprint
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay