C0402C100K5GACTU
C0402C100K5GACTU C0402C100K5GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0402C100K5GACTU
C0402C100K5GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0402C100K5GACTU Out of Stock
Contact us
ManufacturerKemet
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance10pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Product Details
__
Type C Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Highlights
Nickel barrier/solder terminations
50 Vdc units can be used in 63 Vdc applications
Tape and reel standard
Surface Mount
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay