DB2S31100L
DB2S31100L DB2S31100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
DB2S31100L
DB2S31100L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: DB2S31100L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-79, SOD-523
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSSMini2-F5-B
SpeedSmall Signal =
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr5μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If560mV @ 200mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io200mA
Reverse-Recovery-Time-trr2.2ns
Capacitance-Vr-F6pF @ 10V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 55 C
Vf-Forward-Voltage0.56 V
Ir-Reverse-Current5 uA
If-Forward-Current200 mA
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage30 V
Ifsm-Forward-Surge-Current1 A
trr-Reverse-Recovery-time2.2 ns
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay