2225HC103KAZ1A
2225HC103KAZ1A 2225HC103KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
2225HC103KAZ1A
2225HC103KAZ1A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 2225HC103KAZ1A Out of Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case2225 (5763 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Voltage-Rated3000V (3kV)
Size-Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.100" (2.54mm)
Product Details
__
[ Knowles ]
Technical Information
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay