C1812S224K5RACTU
C1812S224K5RACTU C1812S224K5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812S224K5RACTU
C1812S224K5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812S224K5RACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFE-CAP
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesFloating Electrode, Soft Termination
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.043" (1.10mm)
Features/Benefits
• Up to 10 poles per module
• Various contact terminals
• Various mounting & switch ganging configurations
• Mechanical indicator buttons
• RoHS compliant
Typical Applications
• Audio selection
• Digital equipment interface
• Medical equipment interface
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay