IS25CQ032-JBLE
IS25CQ032-JBLE IS25CQ032-JBLE - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS25CQ032-JBLE
IS25CQ032-JBLE - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS25CQ032-JBLE In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerISSI
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity32M (4M x 8)
Memory-TypeFLASH
Speed104MHz
Format-MemoryFLASH
DESCRIPTION
The IS25C01 is an electrically erasable PROM device that uses the Serial Peripheral Interface (SPI) for communications. The IS25C01 is 1Kbit (128 x 8). The IS25C01 EEPROM is offered in a wide operating voltage range of 1.8V to 5.5V to be compatible with most application voltages. ISSI designed the IS25C01 to be an efficient SPI EEPROM solution. The device is packaged in 8-pin PDIP, 8-pin SOIC, and 8-pin TSSOP.
FEATURES
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
— Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
• Low-voltage Operation
— Vcc = 1.8V to 5.5V
• Low power CMOS
— Active current less than 3.0 mA (2.5V)
— Standby current less than 1 µA (2.5V)
• Block Write Protection
— Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• 8 byte page write mode
— Partial page writes allowed
• 10 MHz Clock Rate (5V)
• Self timed write cycles
— 5 ms max. @ 2.5V
• High-reliability
— Endurance: 1 million cycles per byte
— Data retention: 100 years
• 8-pin PDIP, 8-pin SOIC, and 8-pin TSSOP packages are available
• Lead-free available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay