ADG1204YCPZ-500RL7
ADG1204YCPZ-500RL7 ADG1204YCPZ-500RL7 - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
ADG1204YCPZ-500RL7
ADG1204YCPZ-500RL7 - Brand New Analog Devices Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: ADG1204YCPZ-500RL7 In Stock
SeriesADG1204
ProductMultiplexers
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Number-of-Channels4 Channel
Configuration1 x 4
Bandwidth800 MHz
Pd-Power-Dissipation1.3 mW
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage12 V
Package-CaseLFCSP-12
On-Resistance-Max120 Ohms
Off-Time-Max90 ns
Off-Isolation-Typ85 dB
GENERAL DESCRIPTION
The ADG1204 is a complementary metal-oxide semiconductor (CMOS) analog multiplexer, comprising four single channels designed on an iCMOS (industrial CMOS) process. iCMOS® is a modular manufacturing process that combines high voltage CMOS and bipolar technologies. It enables the development of a wide range of high performance analog ICs capable of 33 V operation in a footprint that no previous generation of high voltage parts has been able to achieve. Unlike analog ICs using conventional CMOS processes, iCMOS components can tolerate high supply voltages while providing increased performance, dramatically lower power consumption, and reduced package size.
FEATURES
1.5 pF off source capacitance
<1 pC charge injection
33 V supply range
120 Ω on resistance
Fully specified at ±15 V, +12 V
No VL supply required
3 V logic-compatible inputs
Rail-to-rail operation
14-lead TSSOP and 12-lead LFCSP_VQ
Sample-and-hold systems
Audio signal routing
Video signal routing
99.8% positivoFeedback da eBay