NS12555T680MN
NS12555T680MN NS12555T680MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NS12555T680MN
NS12555T680MN - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NS12555T680MN In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.14A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.230" (5.85mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)95.64 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.81A
Q factor-
Self Resonant Frequency7.9MHz
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay