TS5V522CDBQR
TS5V522CDBQR TS5V522CDBQR - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
TS5V522CDBQR
TS5V522CDBQR - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: TS5V522CDBQR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
FunctionVideo Switch
Supplier-Device-Package24-SSOP/QSOP
Number-of-Circuits-
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit Switch-
Circuit2-Channel VGA
Multiplexer-Demultiplexer-Circuit-
On-State Resistance10 Ohm
Channel-to-Channel-Matching-ΔRon-
Voltage-Supply-Single-Dual4 V ~ 5.5 V
Current-Supply±110mA
Voltage-Supply-Single-V+-
Voltage-Supply-Dual-V-
maximum hours for a switch-
-3db-Bandwidth-
Charge-Injection-
Channel-Capacitance-CS-off-CD-off-
Current-Leakage-IS-off-Max-
Crosstalk-
Description
Features
■ Ultra low offset voltage: 25 µV typ, 100 µV max
■ Rail-to-rail input/output voltage swing
■ Operating from 2.7 V to 5.5 V
■ High speed: 1.9 MHz
■ 45° phase margin with 100 pF
■ Low consumption: 0.8 mA at 2.7 V
■ Very large signal voltage gain: 131 dB
■ High power supply rejection ratio: 105 dB
■ Very high ESD protection 5kV (HBM)
■ Latch-up immunity
■ Available in SOT23-5 micropackage
Applications
■ Battery-powered applications
■ Portable devices
■ Signal conditioning
■ Medical instrumentation
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay