VLS2012ET-150M
VLS2012ET-150M VLS2012ET-150M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS2012ET-150M
VLS2012ET-150M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS2012ET-150M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length2 mm
Width2 mm
Package-Case2012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency15μH
DC resistance (DCR)1.062 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation400mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current440 mA
Maximum-DC-Resistance1.062 Ohms
Product Details
__
Overview of the VLS-E Series
FEATURES
Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
High magnetic shield construction and compatible with high-density mounting.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay