MDP16031K80GE04
MDP16031K80GE04 MDP16031K80GE04 - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
MDP16031K80GE04
MDP16031K80GE04 - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: MDP16031K80GE04 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesMDP
PackagingTube
Height0.155" (3.94mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.850" L x 0.250" W (21.59mm x 6.35mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±2%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms1.8k
Number-of-Resistors8 Resistors
Number-of-Pins16 Pins
Power-Per-Element250mW
Package-Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
FEATURES
• Isolated, bussed, and dual terminator schematics available
• 0.160" (4.06 mm) maximum seated height and rugged, molded case construction
• Thick film resistive elements
• Low temperature coefficient (-55 °C to +125 °C) ± 100 ppm/°C
• Reduces total assembly costs
• Compatible with automatic inserting equipment
• Wide resistance range (10  to 2.2 M)
• Uniform performance characteristics
• Available in tube pack
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay