ACASA200122001P100
ACASA200122001P100 ACASA200122001P100 - Brand New Vishay Beyschlag Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
ACASA200122001P100
ACASA200122001P100 - Brand New Vishay Beyschlag Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: ACASA200122001P100 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Beyschlag
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesACA - Professional
PackagingAlternate Packaging
Height0.022" (0.55mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Supplier-Device-Package612
Tolerance±0.5%
Temperature-Coefficient±50ppm/°C
Circuit-TypeIsolated
Resistance-Ohms2k
Number-of-Resistors4 Resistors
Number-of-Pins8 Pins
Power-Per-Element100mW
Package-Case1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Product Details
__
Automotive Precision Thin Film Chip Resistor Array
FEATURES
• Tested according AEC-Q200
• 155 °C film temperature
• 1000 V ESD stability
• Advanced thin film technology
• Two pairs or four equal resistor values
• TCR tracking down to 10 ppm/K (± 5 ppm/K) and tolerance
matching down to 0.1 % (± 0.05 %)
• RoHS compliant component, compatible with lead (Pb)-free
and lead containing soldering processes
APPLICATIONS
• Precision analogue circuits
• Voltage divider
• Feedback circuits
• Signal conditioning
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay