AT93C46A-10PU-2.7
AT93C46A-10PU-2.7 AT93C46A-10PU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C46A-10PU-2.7
AT93C46A-10PU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C46A-10PU-2.7 Out of Stock
Series-
PackagingTube
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-PDIP
Memory Capacity1K (128 x 8 or 64 x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed1MHz, 2MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
The AT93C46A is available in 2.7V to 5.5V and 1.8V to 5.5V versions.
Features
• Low-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• Three-wire Serial Interface
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Grade, Extended Temperature, and Lead-free/Halogen-free Devices
Available
• 8-lead PDIP, 8-lead JEDEC SOIC, and 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay