MSP06A01100KGEJ
MSP06A01100KGEJ MSP06A01100KGEJ - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Get Quote
Buy Now
MSP06A01100KGEJ
MSP06A01100KGEJ - Brand New Vishay Dale Resistor Networks, Arrays
Manufacturer Part No: MSP06A01100KGEJ In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Height0.195" (4.95mm)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Applications-
Supplier-Device-Package
Tolerance±2%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Circuit-TypeBussed
Resistance-Ohms100k
Number-of-Resistors5 Resistors
Number-of-Pins6 Pins
Power-Per-Element200mW
Package-Case6-SIP
FEATURES
• Isolated, bussed, and dual terminator schematics available
• 0.195" (4.95 mm) “A” or 0.350" (8.89 mm) “C” maximum seated height
• Thick film resisitive elements
• Low temperature coefficient (-55 °C to +125 °C) ± 100 ppm/°C
• Rugged, molded case construction
• Reduces total assembly costs
• Compatible with automatic insertion equipment and reduces PC board space
• Wide resistance range (10 Ω to 2.2 MΩ)
• Available in tube pack
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay