30BQ015TR
30BQ015TR 30BQ015TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
30BQ015TR
30BQ015TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 30BQ015TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseDO-214AB, SMC
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSMC
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr4mA @ 15V
Voltage-Forward-Vf-Max-If350mV @ 3A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max15V
Current-Average-Rectified-Io3A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F1120pF @ 5V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 125°C
DESCRIPTION
FEATURES
• 125 °C TJ operation (VR < 5 V)
• Optimized for OR-ing applications
• Ultra low forward voltage drop
• High frequency operation
• Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
• Lead (Pb)-free (“PbF” suffix)
• Designed and qualified for industrial level
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay