74F153SJX
74F153SJX 74F153SJX - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
74F153SJX
74F153SJX - Brand New onsemi Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: 74F153SJX In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74F
TypeMultiplexer
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case16-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package16-SOP
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit2 x 4:1
Current-Output-High-Low1mA, 20mA
Independent-Circuits1
General Description
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay