VLF12060T-101M1R9
VLF12060T-101M1R9 VLF12060T-101M1R9 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLF12060T-101M1R9
VLF12060T-101M1R9 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLF12060T-101M1R9 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLF
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.9A
Termination-StyleSMD/SMT
TradenameVLF1206
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height6 mm
Length11.7 mm
Width12 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.472" L x 0.461" W (12.00mm x 11.70mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.236" (6.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)152 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.9A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.9 A
Maximum-DC-Resistance152 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay