DF13A-20DP-1.25V(25)
DF13A-20DP-1.25V(25) DF13A-20DP-1.25V(25) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13A-20DP-1.25V(25)
DF13A-20DP-1.25V(25) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13A-20DP-1.25V(25) Out of Stock
SeriesDF13
PackagingTube
TerminationSolder
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishTin
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions20 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number-of-Rows2 Rows
Contact-TypeMale Pin
Row-Spacing0.049" (1.25mm)
__
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay