C1608X5R1A334M
C1608X5R1A334M C1608X5R1A334M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1608X5R1A334M
C1608X5R1A334M - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1608X5R1A334M In Stock
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance0.33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated10V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
99.8% positivoFeedback da eBay