BAV70LT3G
BAV70LT3G BAV70LT3G - Brand New Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
BAV70LT3G
BAV70LT3G - Brand New Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: BAV70LT3G In Stock
Contact us
Manufacturer
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
Mfronsemi
Series-
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusActive
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100 V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode200mA (DC)
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.25 V @ 150 mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io) Any Speed
Reverse-Recovery-Time-trr6 ns
Current-Reverse-Leakage-Vr2.5 µA @ 70 V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-236-3 SC-59 SOT-23-3
Supplier-Device-PackageSOT-23-3 (TO-236)
Base-Product-NumberBAV70
Features
• Pb−Free Packages are Available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay