RB080L-30TE25
RB080L-30TE25 RB080L-30TE25 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
RB080L-30TE25
RB080L-30TE25 - Brand New Rohm Semiconductor Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: RB080L-30TE25 In Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesRB080L-30
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseDO-214AC, SMA
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePMDS
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr150μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If510mV @ 5A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io5A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 40 C
Vf-Forward-Voltage0.51 V
Ir-Reverse-Current150 uA
If-Forward-Current5 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage30 V
Ifsm-Forward-Surge-Current70 A
Product Details
__
[ SMC ]
Shock absorber
Automatic adjustment to the most appropriate absorption performance
Absorbing impact and noise
Dampening to meet the high speed requirements of the modern world
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay