NCV8509PDW18R2G
NCV8509PDW18R2G NCV8509PDW18R2G - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
NCV8509PDW18R2G
NCV8509PDW18R2G - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: NCV8509PDW18R2G In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryLinear Voltage Regulators
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package16-SOIC
Voltage-InputUp to 50V
Current-Output-
Voltage-Output3.3V, 1.8V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.4V @ 100mA
Number-of-Regulators2 Regulators
Current-Limit-Min115mA, 105mA
Product Details
__
Analog Fast Facts
Power Management
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay