GRM216R71H152KA01D
GRM216R71H152KA01D GRM216R71H152KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM216R71H152KA01D
GRM216R71H152KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM216R71H152KA01D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance1500pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.028" (0.70mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay