DF13-15S-1.25C
DF13-15S-1.25C DF13-15S-1.25C - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13-15S-1.25C
DF13-15S-1.25C - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13-15S-1.25C Out of Stock
Contact us
ManufacturerHirose
Product CategoryRectangular Connector Housings
ColorBeige
SeriesDF13
PackagingBulk
Mounting-TypeFree Hanging (In-Line)
Features-
Connector-TypeReceptacle
Contact-TerminationCrimp
Number-of-Positions15 Positions
Pitch0.049" (1.25mm)
Number-of-Rows1 Row
Contact-TypeFemale Socket
__
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay