LM4050AIM3X-2.5
LM4050AIM3X-2.5 LM4050AIM3X-2.5 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Get Quote
Buy Now
LM4050AIM3X-2.5
LM4050AIM3X-2.5 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Manufacturer Part No: LM4050AIM3X-2.5 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Voltage References
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryVoltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypeFixed
Supplier-Device-PackageSOT-23-3
Tolerance±0.1%
Voltage-Input-
Current-Supply-
Current-Output15mA
Reference-TypeShunt
Output Voltage2.5V
Voltage-Output-Max-
Temperature-Coefficient50ppm/°C
Noise-0#1Hz-to-10Hz-