CY7C1339G-133AXI
CY7C1339G-133AXI CY7C1339G-133AXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1339G-133AXI
CY7C1339G-133AXI - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1339G-133AXI In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerCypress Semiconductor
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTray
Package-Case100-LQFP
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.15 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x20)
Memory Capacity4M (128K x 32)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed133MHz
Format-MemoryRAM
Functional Description[1]
Features
• Registered inputs and outputs for pipelined operation
• 128K × 32 common I/O architecture
• 3.3V core power supply
• 2.5V / 3.3V I/O operation
• Fast clock-to-output times
— 2.6 ns (for 250-MHz device)
— 2.8 ns (for 200-MHz device)
— 3.5 ns (for 166-MHz device)
— 4.0 ns (for 133-MHz device)
• Provide high-performance 3-1-1-1 access rate
• User-selectable burst counter supporting Intel® Pentium® interleaved or linear burst sequences
• Separate processor and controller address strobes
• Synchronous self-timed writes
• Asynchronous output enable
• Lead-Free 100-pin TQFP and 119-ball BGA packages
• “ZZ” Sleep Mode Option
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay