82CNQ030ASL
82CNQ030ASL 82CNQ030ASL - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
82CNQ030ASL
82CNQ030ASL - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 82CNQ030ASL Out of Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingBulk
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode40A
Voltage-Forward-Vf-Max-If550mV @ 80A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr5mA @ 30V
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseD-61-8-SL
Supplier-Device-PackageD-61-8-SL
Base-Part-Number82CNQ030
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay