MC100EL38DWR2
MC100EL38DWR2 MC100EL38DWR2 - Brand New onsemi Clock Generators / Frequency Synthesizers / PLL
Get Quote
Buy Now
MC100EL38DWR2
MC100EL38DWR2 - Brand New onsemi Clock Generators / Frequency Synthesizers / PLL
Manufacturer Part No: MC100EL38DWR2 In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryClock Generators and Frequency Synthesizers
Series100EL
TypeClock Generator
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.2 V ~ 5.7 V
Supplier-Device-Package20-SOIC
PLLNo
InputNECL, PECL
OutputECL
Number-of-Circuits1 Circuit
Ratio of output to input1899/12/30 1:04:00
Differential-Input:OutputYes/Yes
Frequency-Max1.2GHz
Divider-MultiplierYes/No
Product Details
__
• 50 ps Output-to-Output Skew
• Synchronous Enable/Disable
• Master Reset for Synchronization
• ESD Protection: > 2 kV Human Body Model, > 100 V Machine Model
• The 100 Series Contains Temperature Compensation
• PECL Mode Operating Range: VCC = 4.2 V to 5.7 V with VEE = 0 V
• NECL Mode Operating Range: VCC = 0 V with VEE = −4.2 V to −5.7 V
• Internal 75 k Input Pulldown Resistors on CLK, EN, MR, and DIVSEL
• Q Output will Default LOW with Inputs Open or at VEE
• Meets or Exceeds JEDEC Spec EIA/JESD78 IC Latchup Test
• Moisture Sensitivity Pb = Level 1 Pb−Free = Level 3
For Additional Information, see Application Note AND8003/D
• Flammability Rating: UL 94 V−0 @ 0.125 in, Oxygen Index: 28 to 34
• Transistor Count = 388 devices
• Pb−Free Packages are Available*
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay