EVN-DJAA03B25
EVN-DJAA03B25 EVN-DJAA03B25 - Brand New PANASONIC Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
EVN-DJAA03B25
EVN-DJAA03B25 - Brand New PANASONIC Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: EVN-DJAA03B25 In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesEVN-DJA
PackagingCut Tape (CT)
Termination-StylePC Pin
Mounting-TypeThrough Hole
Size-DimensionSquare - 0.264" x 0.252" Face x 0.250" H (6.70mm x 6.40mm x 6.35mm)
Watt0.1W, 1/10W
Resistance-Ohms200k
Tolerance±30%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCarbon
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay