C1812C332J1GACTU
C1812C332J1GACTU C1812C332J1GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812C332J1GACTU
C1812C332J1GACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812C332J1GACTU In Stock
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.043" (1.10mm)
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay