LTF5022T-4R7N2R0-LC
LTF5022T-4R7N2R0-LC LTF5022T-4R7N2R0-LC - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LTF5022T-4R7N2R0-LC
LTF5022T-4R7N2R0-LC - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LTF5022T-4R7N2R0-LC Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLTF5022T
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.3A
Termination-StyleSMD/SMT
Height2.2 mm
Length5.2 mm
Width5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.087" (2.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)81 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation2A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2 A
Maximum-DC-Resistance81 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay