KC2520C26.0000C2LE00
KC2520C26.0000C2LE00 KC2520C26.0000C2LE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC2520C26.0000C2LE00
KC2520C26.0000C2LE00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC2520C26.0000C2LE00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKC2520C-C2, Kyocera
ProductClock Oscillators
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.028" (0.70mm)
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency26MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply2.5V, 3.3V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current3.5mA
Ratings-
Frequency-Stability±15ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage2.5 V
Output-FormatCMOS
Description
High Stability Clock Oscillators Surface Mount Type
KC2520C-C2 Series
Features
●Miniature ceramic package
2.5 (L) X2.0 (W) x0.7 (H) mm (Typ.)
●High Stability Output Frequency
±10X10-6(-10to +70°C)
±15X10-6 (-40 to +85°C)
●CMOS output
●Supply voltage Vcc=2.5V/ 3.3V Compatible
Low Power Supply Consumption
●Wide Operating Voltage Range 2.25 to 3.63V
Applications
Wi-Fi, Bluetooth etc.
Bluetooth" is a registered trademarks of
Bluetooth SIG Inc.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay