203CNQ100PBF
203CNQ100PBF 203CNQ100PBF - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
203CNQ100PBF
203CNQ100PBF - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: 203CNQ100PBF In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
IF(AV) Rectangular waveform 200 A
VRRM 100 V
IFSM @ tp = 5 µs sine 12,800 A
VF @100Apk, TJ=125°C(per leg) 0.70 V
TJ range - 55 to 175 °C
Description
Features
● 175 °C TJ operation
● Center tap module
● Low forward voltage drop
● High frequency operation
● Guard ring for enhanced ruggedness and long term reliability
● Lead-Free
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay