SY10EL57ZC
Get Quote
Buy Now
SY10EL57ZC
SY10EL57ZC - Brand New Microchip Technology Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers
Manufacturer Part No: SY10EL57ZC In Stock
Contact us
ManufacturerMicrochip Technology
Product CategorySignal Switches, Multiplexers, Decoders
Series10EL
TypeMultiplexer
PackagingTube
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.2 V ~ 5.7 V
Supplier-Device-Package16-SOIC
Voltage-Supply-SourceDual Supply
Circuit4 x 2:1
Current-Output-High-Low-
Independent-Circuits1
DESCRIPTION
FEATURES
■ Useful as either 4:1 or 2:1 multiplexer
■ VBB output for single-ended operation
■ 75KΩ internal input pulldown resistors
■ Available in 150 mil 16-pin SOIC package
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay