199D157X9016F6V1E3
199D157X9016F6V1E3 199D157X9016F6V1E3 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
199D157X9016F6V1E3
199D157X9016F6V1E3 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 199D157X9016F6V1E3 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
TypeConformal Coated
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance150μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.200" (5.08mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.748" (19.00mm)
Manufacturer-Size-CodeF
FEATURES
• Terminations: tin / lead (SnPb), 100 % tin (Sn)
• Rugged, reliable capacitors featuring low leakage current and low dissipation factor
• Standard ratings include replacements for type 196D capacitors
• Lead (Pb)-free capacitors have “L” in body marking
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Suitable for a broad range of consumer, commercial and industrial equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay