M27W256B-80F6
M27W256B-80F6 M27W256B-80F6 - Brand New STMicroelectronics Memory
Get Quote
Buy Now
M27W256B-80F6
M27W256B-80F6 - Brand New STMicroelectronics Memory
Manufacturer Part No: M27W256B-80F6 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case28-CDIP (0.600", 15.24mm) Window
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply2.7 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package28-CDIP Frit Seal with Window
Memory Capacity256K (32K x 8)
Memory-TypeEPROM UV
Speed80ns
Format-MemoryEPROMs
Summary description
Features
■ 2.7V to 3.6V Supply Voltage in Read Operation
■ Access Time:
– 70 ns at VCC = 3.0V to 3.6V
– 80 ns at VCC = 2.7V to 3.6V
■ Pin Compatible with M27C256B
■ Low Power Consumption:
– 15 µA Max. Standby Current
– 15 mA Max. Active Current at 5 MHz
■ Programming Time 100 µs/byte
■ High Reliability CMOS Technology
– 2,000V ESD Protection
– 200 mA Latchup Protection Immunity
■ Electronic Signature
– Manufacturer Code: 20h
– Device Code: 3dh
■ ECOPACK® packages available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay