PIC12F609-I/P
PIC12F609-I/P PIC12F609-I/P - Brand New MICROCHIP Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs)
Buy Now
PIC12F609-I/P
PIC12F609-I/P - Brand New MICROCHIP Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs)
Manufacturer Part No: PIC12F609-I/P In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Product CategoryMicrocontrollers
SeriesPIC® 12F
PackagingTube
Package-Case8-DIP (0.300", 7.62mm)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier-Device-Package8-PDIP
Number-of-I-O5 I/O
Speed20MHz
EEPROM-Size-
Program MemoryFLASH
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Connectivity-
Voltage-Supply-Vcc-Vdd2 V ~ 5.5 V
Core-Size8-Bit
Program-Memory-Size1.75KB (1K x 14)
Data-Converters-
Oscillator-TypeInternal
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay