IHSM4825PJ101L
IHSM4825PJ101L IHSM4825PJ101L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHSM4825PJ101L
IHSM4825PJ101L - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHSM4825PJ101L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHSM-4825
Type-
PackagingBulk
Current-Rating730mA
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Tolerance±15%
Height-Seated-Max0.225" (5.72mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)672 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation500mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
FEATURES
• Flame retardant encapsulant (UL 94 V-0)
printed with model, inductance value and date code
• Pick and place compatible
• Tape and reel packaging for automatic handling
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay