AT24C512-10UI-2.7
AT24C512-10UI-2.7 AT24C512-10UI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT24C512-10UI-2.7
AT24C512-10UI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT24C512-10UI-2.7 Out of Stock
Series-
PackagingTray
Package-Case8-VFBGA
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceI2C, 2-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-dBGA (4.07x2.47)
Memory Capacity512K (64K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed400kHz, 1MHz
– 5.0 (VCC= 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC= 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC= 1.8V to 3.6V)
• Internally Organized 65,536 x 8
• 2-wire Serial Interface
• Schmitt Triggers, Filtered Inputs for Noise Suppression
• Bidirectional Data Transfer Protocol
• 1 MHz (5V), 400 kHz (2.7V) and 100 kHz (1.8V) Compatibility
• Write Protect Pin for Hardware and Software Data Protection
• 128-byte Page Write Mode (Partial Page Writes Allowed)
• Self-timed Write Cycle (5 ms Typical)
• High Reliability
–Endurance: 100,000 Write Cycles
–Data Retention: 40 Years
–ESD Protection: >4000V
• Automotive Grade and Extended Temperature Devices Available
• 8-pin PDIP and 20-pin JEDEC SOIC, 8-pin LAP, and 8-ball dBGA TM Packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay