DF14A-3P-1.25H(26)
DF14A-3P-1.25H(26) DF14A-3P-1.25H(26) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF14A-3P-1.25H(26)
DF14A-3P-1.25H(26) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF14A-3P-1.25H(26) In Stock
SeriesDF14
PackagingAlternate Packaging
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishTin
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions3 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Board mounting height: 2.5mm
A signal can be fetched from the area where there is no board to board space. (Refer to fig.1)
Offset type is available.
Board mounting height: 1.6mm (Refer to fig.2)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay