MLP2520S1R5MT0S1
MLP2520S1R5MT0S1 MLP2520S1R5MT0S1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLP2520S1R5MT0S1
MLP2520S1R5MT0S1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLP2520S1R5MT0S1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLP
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Package-Case1008 (2520 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)117 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test2MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay