TAJA107K004RNJ
TAJA107K004RNJ TAJA107K004RNJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TAJA107K004RNJ
TAJA107K004RNJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TAJA107K004RNJ In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTAJ
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance100μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated4V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance1.4 Ohm
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Manufacturer-Size-CodeA
Description
Key Features and Performance
• Metro MSA Compatible
• Wide Drive Range (3V to 10V)
• Single-ended Input / Output
• Low Power Dissipation (1W at Vo=6V)
• Very Low Rail Ripple
• 25 ps Edge Rates (20/80)
• Small Form Factor
- 11.4 x 8.9 x 2 mm
- 0.450 x 0.350 x 0.080 inches
• Evaluation Board Available.
Primary Applications
• Mach-Zehnder Modulator Driver for Metro and Long Haul.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay