CB3LV-3I-24M0000
CB3LV-3I-24M0000 CB3LV-3I-24M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
CB3LV-3I-24M0000
CB3LV-3I-24M0000 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: CB3LV-3I-24M0000 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.067" (1.70mm)
Length7 mm
Width5 mm
Package-Case7 mm x 5 mm
Frequency24MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputHCMOS, TTL
Load-Capacitance50 pF
Supply Current40mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Part-#-AliasesCB3LV-3I-24.0000-T
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min3 V
Duty-Cycle-Max55 %
Output-FormatHCMOS
Product Details
__
Description :
The CTS Oscillators CB3LV-3I-24M0000 is a 24MHz ±50ppm surface mount oscillator with a temperature range of -40°C to 85°C. It is a 4-SMD, no lead (DFN, LCC) 40mA XO (Standard) oscillator.
Features :
• 24MHz ±50ppm frequency stability
• Surface mount design
• Temperature range of -40°C to 85°C
• 4-SMD, no lead (DFN, LCC)
• 40mA XO (Standard)
• Low power consumption
• High reliability
Applications :
The CTS Oscillators CB3LV-3I-24M0000 is suitable for a wide range of applications, including:
• Telecommunications
• Networking
• Automotive
• Industrial
• Medical
• Consumer electronics
• Aerospace and defense
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay